Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus USA kaitseministri kohusetäitjaga
16.01.1998

Neljapäeval kohtus president Lennart Meri oma Ameerika-visiidil USA kaitseministri kohusetäitja John J. Hamrega, kes kinnitas, et USA kaitseministeerium toetab tugevalt NATO laienemist ning Balti riikide kiiret liitumist selle organisatsiooniga. Kuid Hamre märkis, et Ameerika ühiskonnas on ka teistsuguseid hoiakuid ning kevadel seisab Kongressis ees tõsine debatt NATO laienemise esimese ringi üle.

Hamre rõhutas, et just seetõttu on oluline Balti harta sõlmimine ja kolme Balti presidendi visiit USAsse, sest see aitab keskendada tähelepanu Eesti, Läti ja Leedu huvidele ning vajadustele. USA töötab selle nimel, et Balti riikide kaitsejõudude tase hakkaks vastama NATO standarditele ning selle puhul ei ole kõige tähtsam kulutused, sest NATO laienemise alternatiiv tähendaks paljus suuremat maksumust.

Balti presidendid kirjeldasid kohtumisel USA kaitseministri kohusetäitja ning seal samuti osalenud sõjaväejuhtidele oma riigi lähemaid kahepoolse koostöö eesmärke. Eesti riigipea rõhutas muu hulgas, et praegu koostatav USA poolne hinnang Eesti kaitsevõimele ja kaitsejõududele on just seda laadi abi, mida Eesti vajab. President kinnitas, et Eesti suhtub tõsiselt rahuvalvesse ja rahupartnerlusprogrammi.

Balti presidentide kohtumisel kaitseministri kohusetäitja Hamrega osalesid ka USA rahvuskaardi juhid neist osariikidest, kes teevad Balti riikidega koostööd. Eestil on sellised sidemed Marylandi osariigi rahvuskaardiga.


Presidendi kantselei infoteenistus
Kadriorus 16. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid