Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President esines CNNi otseeetris
16.01.1998

President Lennart Meri andis täna kuueminutilise intervjuu rahvusvahelise telekanali CNN maailmauudiste saates seoses USA-Balti hartaga. Presidenti küsitles maailmauudiste saate toimetaja Ralph Begleiter.

President Meri arvates on partnerlusharta omamoodi Balti riikide ja USA 75-aastaste suhete kokkuvõte ning samas ka uue etapi algus. ''Rõhutan, et kõigil USA administratsioonidel oli kogu külma sõja ajal roll selles, et mitte tunnustada Eesti okupeerimist ning kui me taastasime oma iseseisvuse, siis on Ameerika Ühendriigid olnud üks kõige aktiivsem toetaja meie teel Euroopa ja transatlantiliste struktuuride poole,'' ütles president Meri.

Begleiteri küsimusele, kas harta on samm edasi kuhugi, vastas president Meri, et seda võib otse välja öelda, et see on samm meie NATOga liitumise suunas.

Kui saatejuht palus Eesti riigipeal öelda midagi venelaste rahustamiseks, siis sõnas Lennart Meri, et NATOl on uus roll ja kui Eesti on NATO liige, siis on Venemaal stabiilne läänepiir ja tal on parimad võimalused koostööks oma väikese ja sõbraliku naabriga.

Rääkides venelaste probleemist nimetas president Meri, et Eesti majandusedu on suurendanud lojaalsust Eestis elavates venelastes. ''Nad on õnnelikud, et nad on Eestis, kas kodanikena või välismaalastena, meil on vähe neid inimesi, kes ei ole otsustanud Eesti või Venemaa kodakondsuse kasuks,'' rääkis Meri.

Vastates küsimusele, kas Eestis oodatakse julgeoleku tagamiseks USA või NATO vägede kohaletulekut, vastas Eesti president, et ''julgeolek maksab alati palju raha, kuid pikas perspektiivis on see parim ja odavaim lahendus, sest ebastabiilsus põhjustab rohkem kahju,'' sõnas Meri.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 16. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid