Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus USA peaprokuröri ja FBI direktoriga
17.01.1998

Eesti riigipea Lennart Meri ning Läti president Guntis Ulmanis ja Leedu president Algirdas Brazauskas kohtusid reedel Washingtonis Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo direktori Louis Freeh ning USA peaprokuröri Janet Renoga.

Koosolijad rääkisid sellest, et võitlusel organiseeritud kuritegevuse vastu on tähtis osa iseseisvuse kindlustamisel ja demokraatliku maailma laiendamisel ning USA esindajad kinnitasid, et on seetõttu väga huvitatud koostööst Balti riikidega. Peaprokurör Reno rõhutas samuti isiklike kontaktide tähtsust ning kinnitas sealjuures, et on alati valmis isiklikult kaasa aitama tekkivate probleemide lahendamisele.

Üks tähtsamaid koostöövaldkondi on koolitus, kus USA loodab senisest suuremale koordinatsioonile teiste riikidega, näiteks võiks koolitusküsimust kooskõlastada Läänemeremaade Nõukogu raames. Koolitusabi pakkumisel on oodatud ka Balti riikide ettepanekud, rääkisid Ühendriikide esindajad kohtumisel Balti presidentidega.

FBI direktor Louis Freeh nimetas tähtsamate koolitusvaldkondadena võitlust organiseeritud kuritegevuse, finantskuritööde, korruptsiooni ja narkomaaniaga.

Ühiselt nenditi, et väga tähtis on ka õnnestunud koostöö üksikjuhtumite lahendamisel. Nii USA kui ka Balti riikide esindajad kinnitasid, et suhete senise arenguga võib väga rahul olla ning partnerlusharta rajab aluse edasiseks konkreetseks tegevuseks.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 17. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid