Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President nimetas ametisse kohtunikud
21.01.1998

President Lennart Meri nimetas põhiseaduse § 78 punkt 13 alusel täna ametisse kaheksa kohtunikku. Mart Reino nimetati Hiiu maakohtu kohtunikuks, Sirje Lahesoo Järva maakohtu kohtunikuks, Mai Graubergi, Peeter Küttise ja Alari Möldre Tallinna linnakohtu kohtunikuks, Aleksei Galkini Kohtla-Järve linnakohtu halduskohtunikuks ning Ivi Kesküla Tallinna ringkonnakohtu kohtunikuks ja Olev Mihkelsoni Viru ringkonnakohtu kohtunikuks. Esmakordselt kohtuniku ametisse nimetatud Mart Reino, Sirje Lahesoo, Mai Grauberg, Peeter Küttis, Alari Möldre ja Aleksei Galkin andsid ka kohtuniku ametivande.

President meenutas ametisse nimetatavatele kohtunikele Rootsi-aegset õigusemõistmise tava, kui kuninganna Kristiina oli öelnud, et üks arukas kohtunik on olulisem kui hea seadus.

President ütles, et tema süü tõttu on kolmapäevases Eesti Päevalehes eksitav teade, mille kohaselt 16. jaanuaril allkirjakirjutatud USA - Balti harta eestikeelne tekst pärines õigustõlkekeskusest. President kinnitas, et harta eestikeelne tekst ei pärinenud õigustõlkekeskusest, vaid see tuli välisministeeriumist. ''Põhjus, miks ma sellest ja teistest dokumentidest kõnelen on laiem,'' lisas president.

Eesti riigipea sõnul valib inimene demokraatia ühe mehhanismina oma esindaja parlamenti ja teostab oma tahet parlamendi kaudu. Kuid inimestel on aina raskem mõista, mis ta tahe on, nimetas president, kinnitades on ta on olnud üht või teist seaduseteksti lugedes mõnda aega nõutu.

Õiguse argumentatsioon peab olema arusaadav ja veenev, ütles president Meri. ''Kuid oleme olukorras, kus õiguskeel ja eesti keel lähevad ohtlikult lahku, püüdke teie sellest hoiduda ja rääkida inimestega lihtsas keeles,'' ütles president kohtunikke ametisse nimetades.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 21. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid