Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President tervitas Läti Eesti Seltsi
24.01.1998

President Lennart Meri saatis südamliku tervituse üheksakümmend aastat vanaks saanud Läti Eesti Seltsile. Seltsi aastapäeva tähistati täna piduliku koosviibimisega Läti Eesti Seltsi majas, kus presidendi tervituse pidulistele edastas Eesti suursaadik Lätis Toomas Tiivel.

President Meri meenutas oma külaskäiku Läti Eesti Seltsi majja oma 1996. aasta sügisel toimunud riigivisiidi ajal, kui ta tõi kaasa gloobuse, mida silmitsedes saab mõelda paljudele paikadele maailmas, kus on eestlasi. ''Need on nagu Eesti saared laias maailmas ja teie selts on üks nendest,'' kirjutas president.

Presidendi sõnul on saartel olnud eri aegadel kanda erinev koorem. ''Teame hästi, kui kaalukas missioon lasus meie rahvussaartel ajal, mil Eesti ise oli nõukogude okupatsiooni all,'' kirjutas Eesti riigipea Läti eestlastele, kes jagasid sel ajal Eesti saatust. ''Aga ka siis oli meie riiklusele, meie rahvuslusele oluline, et hoidsite eestlust,'' tunnustas president Meri, lisades et tänane uuestisünniaeg on lootusrikas, kuid pole lihtne ega kerge. President Meri kinnitusel on kõigi eestlaste teha, et Eesti riik sellele maakerale alles jääks ning ta lisas, et Eestiski teatakse, kui palju jõudu ja algatusvõimet nõuab Läti Eesti Seltsi tegevus.

President soovis 90. aastapäeva tähistanud Läti Eesti Seltsi liikmetele palju edu, õnne ja rõõmu.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. jaanuaril 1998

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid