Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Prantsusmaa president on 28. juulil riigivisiidil Eestis
26.07.2001

President Lennart Meri kutsel on 28. juulil Eestis riigivisiidil Prantsusmaa president Jacques Chirac. Prantsuse riigipead saadavad Eestis arvukas ametlik delegatsioon, kuhu kuuluvad ka Euroopa asjade minister Pierre Moscovici, väikeettevõtete, kaubanduse, käsitöö ja tarbimise riigisekretär François Patriat, Prantsusmaa suursaadik Eestis Jean-Jacques Subrenat ja teised kõrged Prantsuse riigiametnikud. Koos president Chiraciga saabub Eestisse ka suur grupp Prantsuse Rahvuskogu ja Senati liikmeid, kultuuridelegatsioon, majandusdelegatsioon ja rohkesti prantsuse ajakirjanikke.

Riigivisiidi vasuvõtutseremoonia on 28. juuli hommikul k. 9.15 Tallinna Lennuväljal. Sealt siirduvad presidendid Chirac ja Meri presidendi residentsi Viimsis, kus juuakse hommikukohvi, toimuvad ametlikud kõnelused, vahetatakse ordeneid ja kingitusi.

Prantsusmaa presidendi riigivisiidi kava läheb edasi Eesti välisministeeriumis, kus kohtuvad kahe maa delegatsioonid ja jätkuvad läbirääkimised presidentide osavõtul. Pärast seda annavad presidendid Chirac ja Meri ühise pressikonverentsi.

Prantsusmaa riigipea paneb ka pärja Vabadussõjas langenud kooliõpilaste ja õpetajate mälestusmärgile Tallinnas Reaalkooli juures ning kohtub Eesti Vabariigi valitsusega.

Pärast keskpäeva avavad presidendid Chirac ja Meri Prantsuse suursaadiku residentsi Toompeal ning Prantsusmaa president pakub Vabariigi Presidendile lõuna. Õhtupoolikul on mõlemad presidendid Rahvusraamatukogus, kus Eesti Välispoliitika Instituudi, Eesti Euroopa Liikumise ja Prantsuse suursaatkonna koostöös toimub Bonjour l'Estonie: presidentide Jacques Chiraci ja Lennart Meri mõttevahetus Euroopa tuleviku ja julgeoleku teemadel. Hiljem tutvustab president Meri külalisele Tallinna vanalinna.

Õhtul annavad Vabariigi President ja pr. Helle Meri Prantsusmaa presidendi Jacques Chiraci auks piduliku õhtusöögi Mustpeade majas.

Prantsusmaa president lahkub Eestist laupäeva, 28. juuli hilisõhtul.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. juulil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid