Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendile anti Kadriorus üle ''Estonia'' parvlaeva suurõnnetuse lõpparuanne
03.12.1997

Täna, 3. detsembril, anti rahvusvahelise uurimiskomisjoni poolt Vabariigi Presidendile Kadriorus üle ''Estonia'' parvlaeva suurõnnetuse lõpparuanne.

Üleandmistseremoonial viibisid uurimiskomisjoni esimees kaugesõidukapten Uno Laur ja liikmed Heino Jaakula, Jaan Metsaveer, Kari Lehtola, Tuomo Karppinen, Heimo Iivonen, Ann-Louise Eksborg, Hans Rosengren, Olle Noord.

''Härra president, komisjon on oma töö lõpetanud ja koostanud raporti, mis sisaldab kontrollitud andmeid ja vastab ''Estonia'' hukku puudutavatele küsimustele,'' ütles rahvusvahelise uurimiskomisjoni esimees merekapten Uno Laur aruannet Vabariigi Presidendile kätte andes.

Vabariigi President tänas komisjoni tehtud töö eest ja tsiteeris Uno Lauri sõnu, et komisjoni aruanne sisaldab tõde, kogu tõde ja ainult tõde.

''Komisjoni aruanne ei ole kohtuotsus. Seepärast ei sisalda komisjoni otsus mitte ainsatki nime. Ma tean, et avalikkusel ja hukkunute omastel kerkib tuhandeid küsimusi. Kõigi nende küsimuste vastused on koondatud siia kaante vahele,'' ütles Vabariigi President aruannet vastu võttes.

Laur andis aruande köite üle ka tseremoonial viibinud teede- ja sideministrile Raivo Varele.

''Estonia'' suurõnnetuse lõpparuande tekst on alates 4. detsembrist kättesaadav Interneti aadressilt http://www.president.ee/report.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3.detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid