Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Eesti võib loota Prantsusmaa toetusele
04.12.1997

Täna, 4. detsembril kohtus Vabariigi President Lennart Meri Kadriorus Prantsusmaa euroasjade ministri Pierre Moscoviciga.

Kohtumise peateemaks oli Euroopa Liidu laienemine ja ootused 13. detsembril toimuva Luksemburgi tippkohtumise eel.

Minister Moscovici tutvustas president Merile Prantsusmaa üldisi seisukohti, mille järgi Euroopa Liidu laienemine on globaalne protsess koos kandidaatriikide omavahelise olulise diferentseerumisega. Pierre Moscovici sõnul tähendab see põhimõttelist toetust komisjoni otsusele alustada liitumiskõnelusi 5+1 kandidaatriigiga, samas tuleb jätta kindel perspektiiv ka teistele liitu pürgivatele riikidele multilateraalse Euroopa konverentsi näol, kuhu on kaasatud üksteist Ida-Euroopa kandidaatriiki ning Türgi.

President Lennart Meri sõnul on Eesti huvitatud oma lõunanaabrite Läti ja Leedu kiirest liitumiskõneluste alustamisest. Presidendi sõnul on Eestile oluline, et Leedu ja Läti saaksid kindla garantii olla Euroopa Liidu laienemise orbiidis. ''See on Eestile tähtis emotsionaalselt ja psühholoogiliselt, samuti on see meie julgeoleku- ja majandushuvides'', ütles president Meri.

President Meri tänas Prantsusmaad hiljuti ratifitseeritud Euroopa Liidu assotiseerumise leppe eest.

Prantsusmaa euroasjade minister lubas president Jacques Chiracile edasi anda president Meri kutse külastada Eestit eeloleval suvel.

Pikalt oli juttu ka kahe riigi vahelistest kultuurikontaktidest, mis olid eriti intensiivsed sajandi algupoolel. President Meri hinnangul võiks Eesti kultuurihuvi olla Pariisis ja Prantsusmaal nüüdki palju aktiivsem, kui ta olnud on.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid