Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President kohtus Riigikogu väliskomisjoniga
04.12.1997

Täna, 4. detsembril kogunesid Kadriorgu Riigikogu väliskomisjoni liikmed koosseisus: Juhan Aare, Toomas Alatalu, Sergei Ivanov, Krista Kilvet ning Eino Tamm, et arutada Vabariigi Presidendiga olulisimaid Eesti välispoliitilisi küsimusi.

Poolteist tundi väldanud kohtumisel peatuti lähemalt Euroopa Liidu temaatikal ning parvlaeva ''Estonia'' katastroofi uurinud rahvusvahelise komisjoni eile avaldatud raportil.

Rääkides parvlaeva ''Estonia'' raportist ning selle avalikustamisest rõhutas president Meri, et raportit tuleks tutvustada tervikuna, mitte aga avaldada selle üksikuid lõike. President avaldas heameelt selle üle, et tänasest on raporti tekst kättesaadav Interneti vahendusel kõigile soovijatele.

Mööda ei mindud ka 13. detsembril Luksemburgis toimuvast tippkohtumisest, kus otsustatakse lõplikult Euroopa Liidu esimese ringi kandidaatriigid.

Olulise tähelepanu alla võeti president Meri ja väliskomisjoni vahel toimunud kohtumisel rahva informeerituse tõhusus. Kohalviibijad kinnitasid vajadust tugineda informatsiooni edastamisel senisest enam Euroopa Liiduga seotud ning seal toimivate protsesside faktilistele andmetele, mitte aga selle üldistele nähtustele.

''Meil on liiga palju retoorilist lähenemist Euroopa Liidule, mille taga on informatsiooni puudus'', ütles president Meri.

Kõrvutades Eestis viimastel aastatel läbi viidud uurimistulemusi, tõdesid kohalviibijad, et rahva arvamus Euroopa Liidu suhtes on muutunud positiivsemaks.

Ühise arutelu tulemusena jõuti veendumusele, et Eesti vajab oma kindlat arengustrateegiat, mille vaheetapiks oleks Eesti riigi sajandas juubel.

Viimati kohtusid Vabariigi President ja Riigikogu väliskomisjon 11. märtsil 1997. aastal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid