Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Kadriorgu kogunesid Vabariigi Presidendi kutsel Riigikogu fraktsioonide ja saadikurühmade esindajad
10.12.1997

Täna, 10. detsembril kogunesid Kadriorgu Vabariigi Presidendi kutsel Riigikogu fraktsioonide ja saadikurühmade esindajad, et arutada riigikontrolöri ja Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaate. Põhiseadusest lähtuvalt teeb Vabariigi President Riigikogule ettepaneku nimetada ametisse Eesti Panga nõukogu esimees ja riigikontrolör.


Kohtumisest president Meriga võtsid osa: Siim Kallas, Mihkel Pärnoja, Nikolai Maspanov, Siiri Oviir, Indrek Kannik, Toivo Jürgenson, Mati Meos, Tiit Tammsaar, Arvo Sirendi, Elmar Truu ja Sergei Issakov.

Kohtumisel kuulas Vabariigi President ära Riigikogus esindatud poliitiste jõudude esindajate arvamused võimalike kandidaatide suhtes.

Pärast kohtumist tegi Vabariigi President Riigikogule vastavalt põhiseaduse § 78 p-le 11 ettepaneku nimetada riigikontrolöriks Ants Leemets ja Eesti Panga nõukogu esimeheks Raimund Hagelberg.

Ants Leemets on sündinud 23. Juunil 1950 Rakveres. Ants Leemets on lõpetanud 1976 aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on töötanud juhtivatel ametikohtadel mitmetes asutustes. 1992-1995 oli Ants Leemets Lääne-Viru maavanem. Aprillist 1995 kuni novembrini 1995 oli Ants Leemets Vabariigi Valitsuse liige regionaalministri ametikohal. Praegu töötab Ants Leemets Tallinna abilinnapeana.

Raimund Hagelberg on sündinud 7. veebruaril 1927 Tallinnas. Raimund Hagelberg on lõpetanud 1950. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna. Ta on töötanud mitmetel teaduslikel ametikohtadel. 1968 sai Raimund Hagelberg Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi eriala professoriks. Raimund Hagelberg on majandusteaduse doktor ning 1981 aastast Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik. Praegu töötab Raimund Hagelberg Eesti Panga nõukogu liikmena.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 10. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid