Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President kohtus maakondade esindajatega
10.12.1997

Teisipäeval 9. detsembril võttis Vabariigi President Lennart Meri Kadriorus vastu Eesti viisteist maavanemat. Järvamaad esindas maavanema kohusetäitja Allan Piik.

Kohtumisel arutati maavanema institutsiooni delegatsiooni ning maavanema rolli kahesust. Seaduse järgi on maavanem Vabariigi Valitsuse esindaja maakonnas, tegelik elu on lisanud maavanemale oma maakonna huvide esindamise funktsiooni. Puudutati maavanema riigiõiguslikku seisundit. Maavanemad tõstsid esile võimalikke probleeme maavanema ametisse nimetamise menetluses. Arutati võimalust, et maavanemaid nimetaks ametisse riigipea. See tagaks maavanema kui riigiametniku depolitiseeritud positsiooni ja maakonna tasakaalustatud arengu. Ühel nõul olid maavanemad selles, et ühtne riigi kohahaldussüsteem on Eestis efektiivne ja kulusid kokkuhoidev.

Teise teemana oli jutuks kodukaunistamisaasta ettevalmistamise käik maakondades. Teatavasti kuulutas Vabariigi President kooliaasta algul välja Eesti Vabariigi 80. juubeliaasta auks üleriikliku kodukaunistamisaktsiooni. Kohtumisest maavanematega võttis osa ka kodukaunistamisaasta peakogu juht, Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Peeter Olesk. Kodukaunistamine ei ole ühekordne juubelikampaania. Vastupidi, juubeliaastapäev peab käivitama või võimendama senist tööd, mis muudaks kauni kodu kaudu ka tulevase eestlase hingelt puhtaks.

Kolmanda teemana käsitleti Kaitseliidu tegevust maakondades.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 10. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid