Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Paavsti nuntsius Mgr Ervin Josef Ender andis Vabariigi Presidendile üle oma volikirjad
11.12.1997

Täna,11.detsembril, saabus Kadriorgu Vatikani esindaja apostellik nuntsius Mgr. Ervin Josef Ender, et anda Vabariigi Presidendile üle oma volikirjad. Teda saatsid Vilniuse saatkonna nõunik Petar Rajic ja Tallinna nuntsiatuuri atašee Philippe Jourdan.

E.J. Ender on iseseisvas Eestis neljandaks Vatikani täievoliliseks esindajaks. Alaliselt resideerib ta Vilniuses. Peale Eesti on nuntsius akrediteeritud Vatikani diplomaadina veel Lätisse ja Leetu. E.J. Ender täidab Eestis ka katoliku kiriku peapiiskopi kohustusi.

Volikirjade üleandmisele järgnenud kohtumisel vesteldi Vatikani diplomaatiast, mis asetab põhirõhu inimõiguste järgimisele. Vatikani aktiivne välispoliitiline töö on Johannes Paulus II valitsusajal ilmnenud Poola Solidaarsuse liikumise ja teiste väikerahvaste enesemääramisõiguse toetamises. Sellest aspektist saab vaadata ka paavsti visiiti Eestisse 1993. aasta sügisel.

Kuna nuntsiuse eelmine ametikoht oli Somaalias ja Sudaanis, kus on probleeme islami fundamentalismiga, käsitleti jutuajamises ka dialoogi võimalusi kristluse ja islamireligiooni vahel. Vatikanis on nimetatud küsimusega tegelemiseks loodud spetsiaalne institutsioon.

Tõdeti vajadust erinevate kristlike kirikute vaheliseks koostööks, et tugevdada ühiskonna eetilist selgroogu kaasaja üha kiirenevas elus. Kirikud peaksid tõstma oma sotsiaalset ja poliitilist aktiivsust, pöörama ennast rohkem ühiskonna poole, mille käigus toimuks kiriku ja riigi vaheline pidev dialoog. Vabariigi President viitas sealjuures põhiseaduse sättele, mille alusel pole Eestis riigikirikut.

Piiskop Ervin Josef Ender on sündinud 1937.a. Saksamaal, töötanud 20 aastat Vatikani Riigisekretariaadis ja hiljem Vatikani legaadina Punase Mere regioonis, Sudaanis ja Somaalias. Omab teoloogiadoktori kraadi.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid