Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Presidendi juures toimus Kaitseliidu vanematekogu istung
11.12.1997

Täna toimus Kadriorus Kaitseliidu vanematekogu koosolek. Koosolekust võttis osa Vabariigi President, kes on ka ise vanematekogu liige. Riigikaitse kõrgeima juhina öeldud avasõnade järel andis Vabariigi President koosoleku juhatamise üle Vanematekogu esimehele Enn Tartole. Kohal viibisid vanematekogu liikmed Enn Tarto, Peeter Lorents, kindralmajor Johannes Kert, mereväekapten Tarmo Kõuts, Jüri Liim, Peeter Olesk, Arnold Rüütel, Aivar Kaldjärv ja Feliks Undusk.

Koosolek püüdis selgusele jõuda, mida on Kaitseliit ette võtnud pärast Jõelähtme relvaröövi, et seesugused juhtumid ei korduks. Vajalikud on viivitamatud järeldused. Iga organisatsioon, ka Kaitseliit, on tugev sel määral, kuivõrd ta on võimeline reageerima kohe, sõnas president Meri. Kuulati Harju maleva pealiku nooremleitnant Andres Sikka selgitusi. Sikka sõnul Jõelähtmes juhtunule ''õigustust ega vabandavaid põhjendusi ei ole''.

Laiemalt arutati Kaitseliidu üldist töökorraldust enne Kaitseliidu seaduse vastuvõtmist. Loodetavasti jõuab Riigikogu Kaitseliidu seaduse vastu võtta 1998. aastal. Läbimõtlemist ja reglementeerimist vajavad Kaitseliidu ja reservi arvatud ohvitseride omavahelise koostöö võimalused.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid