Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President külastas Tartut
17.12.1997

Täna, 17. detsembril osales Vabariigi President Tartu Ülikooli Citrina uurimiskeskuse avamise ja Tartu Kauni Kodu konkursi auhindade kätteandmisel.

Täna lõikas president läbi lindi Tartu Ülikooli Citrina laboratooriumi avatseremoonial.

Uurimiskeskuse ehitamine oli täies mahus rahastatud heategevusliku abi poolt. Suure panuse andsid keskuse valmimisse Citrina Foundation eesotsas Nils Otto Taubega.

Uurimiskeskuses asuvad Eesti Biokeskuse ja Tartu Ülikooli Molekulaar- ja rakubioloogia Instituudi viis korralist professuuri.

Vabariigi President rõhutas keskuse avamisel oma sõnavõtus heategevuse olulisust: ''See, kes ära annab, muutub rikkamaks, see, küüntega enda poole hoiab, vaesemaks.'' Presidendi sõnul on taoline tugev rahvusvaheline toetus Eesti teadusele suureks tunnustuseks. President kutsus Eesti ettevõtjaid üles võtma eeskuju keskuse suurtoetajast Nils Otto Taubest.

Pärast Citrina keskuse avamistseremooniat andis Vabariigi President Tartu raekojas Tartu Kauni Kodu konkursil ilusamateks tunnistatud kodude omanikele kätte meelespealille kujulised tähised majale kinnitamiseks.

Tartu Kauni kodu konkurss loodi Tartu linnavalitsuse algatusel. Konkursi mõte tulenes Vabariigi Presidendi poolt välja kuulutatud Kodukaunistamise Aasta ideest. Oma sõnavõtus meenutas president aegu pool sajandit tagasi, mil ta ise oli tartlane. Vabariigi President rõhutas, et kodukaunistamine ei ole ühekordne kampaania, vaid elamise viis. ''Nagu käsi peseme, peame pesema ka oma kodumaad'' sõnas president. ''Möödas on ajad mil valitsev oli suhtumine, et mõisa köis las lohiseb''.

Sõnavõtu lõpul kutsus President üles Tartut ja Tallinna omavahel heakorra alal võistlema.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid