Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President tänas Raimund Hagelbergi ja Ants Leemetsa
18.12.1997

Täna, 18 detsembril avaldas Vabariigi President tänu akadeemik Raimund Hagelbergile ja Ants Leemetsale selle eest, et nad Presidendi ettepanekul kandideerisid vastavalt Eesti Panga nõukogu esimehe ja riigikontrolöri ametikohale.
Oma kirjas Raimund Hagelbergile rõhutas President: ''Mul ei ole vähimatki kahtlust, et Eesti Panga nõukogu esimehena oleksite seadnud esikohale Eesti huvid, mis oleks olnud tugevaks tagatiseks Eesti senise rahapoliitika jätkumisele.

Esitades Teie kandidatuuri Riigikogule võisin toetuda nõupidamisele parlamendi fraktsioonidega, mis ei jätnud kahtlust parlamendi enamuse toest Teie kinnitamisele uuele ametikohale.

Tänane hääletus Riigikogus näitas, et paraku ei olnud esiplaanil riigi huvid. Kui Eesti tahab saavutada edu, on selle eeltingimuseks poliitiliste kokkulepete kujundamine, arvestades Eesti tulevikku, ja nende kokkulepete riigimehelik hoidmine.

Tahaksin väga loota, et oma hääletustulemustega Riigikogu ei väljendanud muutunud hoiakut Eesti rahapoliitika suhtes.''

Kirjas Ants Leemetsale väljendas Vabariigi President usku, et Ants Leemets oleks oma tööga uuel ametikohal olnud tugevaks tagatiseks riigi varade kontrollimise tõhustamisel. President tõdes: ''Kinnitan, et võimalike uute kandidaatide leidmisel juhindun ma samadest omadustest nagu Teie puhul: teadmistest, kogemusest ja aususest.''


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. detsembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid