Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Toimus Vabariigi Presidendi töölõuna Kaubandus-Tööstuskoja juhatusega
13.11.1997

Neljapäeval, 13.11.97 andis President Lennart Meri Kadriorus lõunasöögi Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatusele.

Kaubandus-Tööstuskoja juhatusse kuuluvad Andres Bergmann, Andres Eesmaa, Juhan Kolk, Ants Kotkas, Jüri Käo, Rein Lang, Toomas Luman, Meelis Milder, Cardo Remmel, Endel Siff, Toomas Sildmäe, Enn Sokk, Erki Urva, Koit Uus ja Enn Veskimägi.

Peatuti Eesti majanduse hetkeolukorral ja analüüsiti viimasel ajal aset leidnud arenguid. Ühiselt tõdesid kohtumisel osalejad, et tänu valusatele õppetundidele finantsturgudel, on hakatud taas aru saama tootmise arendamise tähtsusest. Otsustavaid samme tuleks ette võtta eestimaise toodangu tuntuse tõstmiseks. Siin on oluliseks tegevuseks nii hästi läbimõeldud kodumaiste toodete toetuskampaaniate läbiviimine kui ka toodete kvaliteedi edasine tõstmine.

Taas tõstatus küsimus riigivalitsemissektori efektiivsema toimimise vajadusest. Ühe võimaliku lahendusena pakkusid ettevõtjad välja palgareformi läbiviimist riigisektoris, mis võimaldaks paindlikumat tippspetsialistide tasustamist. Samuti pidasid ärimehed oluliseks ettevõtluskeskkonna õiguslikku korrastatust.

Rääkides edasistest arengutes, ei näinud majandusmehed paremat alternatiivi liitumisele Euroopa Liidu struktuuridega. Tõdeti, et ''me ei saa jääda oaasiks Euroopas''.

Kokkuvõtvalt leidsid ärimehed, Eesti senise arenguga võib rahule jääda. Oluline on aga seejuures mitte kaotada üldist reaalsustaju ja mitte lasta end pimestada meie rahvusvaheliselt võimendunud heal mainel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. novembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid