Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President kohtus riigikaitsekomisjoni liikmetega
12.11.1997

Täna, 12. novembri keskpäeval saabusid Kadriorgu president Lennart Meri juurde peaminister Mart Siimann ja Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed, et arutada Vabariigi Presidendi juhtimisel Eesti riigikaitse hetkeolukorda ning tulevikuplaane.

Riigikaitsekomisjoni kuuluvad: Peeter Lorents, Enn Tarto, Siim Kallas, Tõnu Kõrda, Ilmar Mändmets, Tiit Tammsaar ning Jaanus Betlem.

Presidendiga toimunud kohtumisel andis Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Peeter Lorents president Merile ülevaate komisjoni ühtlustatud seisukohtadest, puudutades seejuures riigikaitse olukorda ning võimalikke tulevikule orienteeritud suundumusi.

Ühise töölaua taga kaardistati kõige kiireloomulisemad ja olulisemad valdkonnad riigikaitse seisukohalt, et täna toimunud kohtumisele peatselt järgneval kokkusaamisel asuda küsimuste arutamisele ja lahenduste leidmisele.

Kolm peamist kohtumisel kõlama jäänud küsimusteringi puudutasid tsiviiljuhtimise korraldust lähemalt, Riigikaitse Nõukogu asendit ja väljundit Eesti riigikaitse süsteemis ning rahvusliku julgeoleku tagamist kriisiolukorras.

Konstruktiivses õhkkonnas toimunud kohtumisel rõhutas president Meri, et lahenduste otsimine peab olema üle päevapoliitikast ning vaba poliitilistest mõjutustest. Selle seisukohaga ühinesid kõik osalejad.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. novembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid