Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sai küllakutse Katari emiirilt
19.11.1997

Täna, 19. novembril 1997a võttis Vabariigi President Kadriorus vastu Katari suursaadiku Eestis Bader Omar al-Dafa.

Kohtumisel Kadriorus andis Katari suursaadik president Merile edasi oma emiiri kutse külastada Katari. Suursaadik Bader Omar al-Dafa avaldas lootust, et Eesti riigipea kõnealuse visiidi ajal saaks alla kirjutatud kahe riigi vahelistele majanduskoostöö aluslepingutele. Samas avaldas suursaadik lootust, et Eesti Presidendi visiidil Katari oleks presidenti saatva delegatsiooni hulgas ka Eesti äriringkondade esindajad.

Bader Omar al-Dafa sõnul soodustaks nimetatud visiit vastastikust riiklikku ja erahuvi ning avaks kaubanduslikud võimalused nii Eestile kui Katarile.

Meeldivas ja sõbralikus õhkkonnas toimunud kohtumisel peatuti lähemalt kahe riigi kultuuri puudutavatel küsimustel. Suursaadiku eestvõttel arutleti araabia kultuuri tutvustamise võimalusi Eestis, näitena nimetas suursaadik võimaliku mošee ehitust Tallinnasse, mis hetkel seisab peamiselt rahapuuduse taga.

Katari suursaadik oli huvitatud ka Lennart Meri teoste tõlkimisest araabia keelde, milles ta president Merilt nõusolekut küsis. Suursaadiku sõnutsi ollakse Kataris sellest väga huvitatud.

Ühist mõttevahetust pälvis ka kujunenud pingeline olukorda Pärsia lahe piirkonnas. Suursaadiku sõnul loodab Katar, et positiivne lahendus Ameerika Ühendriikide ja Iraagi vastasseisule saabub juba paari päeva jooksul.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. novembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid