Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Presidendi Akadeemiline Nõukogu teeb ettepaneku arutada hariduse olukorda ja arengukava Riigikogus
20.11.1997

Kolmapäeval, 19.novembril kogunes Kadriorus oma selle aasta viimasele istungile Presidendi akadeemiline nõukogu, et teha kokkuvõtteid aasta jooksul käsitletud haridustemaatikast. Võeti vastu ühisavaldus, milles peeti vajalikuks haridusküsimustes laialdase ühiskondliku kokkuleppe saavutamist ja edasise haridust puudutava arutelu läbiviimist Riigikogu tasemel. Akadeemilise nõukogu liikmed väljendasid ka oma valmisolekut osaleda edasisel Eesti ühtse hariduse arengukava väljatöötamisel.

Ühisavalduse tekst:

Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu,

arutanud käesoleva aasta kõigil neljal istungil mitmeid Eesti hariduselu külgi, pidades silmas meie riigi ja rahva, samuti iga üksiku inimese tulevikku, jõudis järgmistele seisukohtadele:

1. Haridus kui rahvuslik rikkus on meie tuleviku ja heaolu peamine allikas, mis tuleb sellisena tõsta ühiskonna hoole ja tähelepanu keskmesse. Meil on võimalik ehitada Eesti üles teadmistekeskse ühiskonnana.

2. Eesti hariduselus on süvenevalt murettekitavaid tendentse, millele on tähelepanu juhtinud mitmed seisukohavõtjad, sealhulgas Eesti Haridusfoorum. Hariduselu valupunktide lahendamine koondub järgmiste märksõnade ümber: efektiivsus, adekvaatsus, kvaliteet ja õiglus.

3. Haridusprobleemide lahendamiseks on vajalik laialdasele ühiskondlikule kokkuleppele tuginev ning selgelt väljendatud poliitiline tahe koos tegusa toimemehhanismiga.

4. Akadeemiline nõukogu teeb ettepaneku arutada hariduse olukorda ja arengukava Riigikogus.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. novembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid