Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Kuveidi-Eesti sõprusrühma delegatsiooniga
02.10.1997

Neljapäeval, 2. oktoobril 1997.a. võttis president Meri Kadriorus vastu Kuveidi-Eesti sõprusrühma delegatsiooni.

Kohtumise alguses andsid kuveitlased president Merile edasi Kuveidi valitseja emiiri isiklikud tervitused ning avaldasid Vabariigi Presidendile tänu toimuva kohtumise eest.

Kohtumisel president Meriga väljendasid külalised heameelt Kuveidi ja Eesti suhete üle, öeldes samas, et Eesti on üks sõbralikemaid riike Kuveidile. Kahe riigi lähedus väljendub kuveitlaste sõnul just mõlema riigi väiksuses.

Jutuajamise käigus tõdesid nii president Meri kui delegatsiooni liikmed, et rahvusvahelistes organisatsioonides, eriti ÜRO-s peaks väikeriikide hääl olema paremini kuuldav.

Rääkides Kuveidi julgeolekusuundadest toonitasid kuveitlased, et Kuveit püüab tagada rahu ja julgeolekut kahel põhimõttel - esiteks riigisisese demokraatia arendamise teel ja teiseks tahab riik tõsta kõrgele loosungi rahust ja mittesekkumisest teiste riikide siseasjadesse.

Kohtumisel Presidendiga väljendasid kuveitlased Kuveidi riigi muret Iraagis toimuva pärast - tema relvastumise kasvamise pärast.

Arutades kahe riigi majanduskoostööd väljendasid delegatsiooni liikmed suurt huvi Eesti majanduse ja selle arengusuundade vastu. Et saada parem ülevaade Eesti majandussektoris toimuvast on kuveitlastel kavas kohtuda ka Riigikogu majandus- ja rahanduskomisjoniga ning samuti majandusministriga.

Presidendi küsimusele, kuidas Kuveidi delegatsioon hindab Eesti ja Kuveidi majandussuhete laiendamist ja tõhustamist, vastas delegatsiooni juht Ahmed Mohammed Ahmed al-Nassar, et ta näeb siin kolme teed - nafta; Kuveidi investeeringud Eestisse ning laevad, pidades seejuures vajalikuks vastavate ametiisikute kahepoolseid kohtumisi.

Positiivse muutusena Eesti majanduskliimas tuleb kuveitlaste arvates näha Eesti lootust alustada läbirääkimisi Euroopa Liidu liikmekssaamise üle. See avardaks majandusruumi ning aitaks parandada majandusnäitajaid veelgi. Uus tasand ilmneks ka kahe riigi koostöösuhetes, olid kuveitlased kindlad.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid