Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Itaalia peaministriga Strasbourgis
10.10.1997

Reedel, 10. oktoobril 1997.a. alanud Euroopa Nõukogu II tippkohtumine Strasbourgis, kus viibib ka Vabariigi President Lennart Meri, algas piduliku avatseremooniaga Euroopa palees, mille juhatas sisse Prantsusmaa president Jacques Chirac.

Tippkohtumise avapäeva raames toimus president Meri ja Itaalia peaministri Romano Prodi neljasilmakohtumine, kus oli keskse arutelu all Euroopa Liit ja selle laienemine. Juba kohtumise alguses rõhutas Itaalia peaminister, et Euroopa Liidu laienemisel ei tohi kedagi diskrimineerida. Vabariigi President ja Prodi arutlesid pikemalt selliste mehhanismide loomise üle, mis tagaksid kõigile kandidaatidele võimaluse liituda läbirääkimistega nii kiiresti kui võimalik. Prodi rõhutas, et Euroopa Liidu institutsionaalsed reformid peab läbi viima enne uute liikmete vastuvõtmist, sest otsustamismehhanism on juba praegugi liiga raske. Vabariigi President kinnitas, et see on ka uute liikmete huvi, kuid strukturaalsete reformide arutelu on läbirääkimistega paralleelne protsess, mis ei tohi läbirääkimiste algust pidurdada.

Kohtudes peaminister Prodiga õnnitles Vabariigi President Itaaliat ka Nobeli kirjanduspreemia määramise puhul Dario Fo'le.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 10. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid