Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Senaatorid hindavad kõrgelt Eesti edusamme
15.10.1997

Täna, 15. oktoobril 1997, võttis Vabariigi President Lennart Meri Kadriorus vastu USA senaatoreid hr William Roth'i ning hr Robert Bennett'i, keda saatsid nende abikaasad ning nõunikud.

Senaatorite huvi koondus kohtumisel president Meriga ennekõike Eesti julgeolekuküsimustele, ühist arutelu pälvis NATO laienemine ja sellega seotud küsimused.

Kadriorus toimunud kohtumisel kinnitasid senaatorid Ameerika Ühendriikide jätkuvat toetust nii Eesti, Leedu kui Läti püüdlustele liitumisel alliansiga, rõhutades samas NATO laienemisprotsessi avatust kõigile alliansiga liituda soovivatele riikidele. Senaatorite sõnul oligi nende Baltikumi visiidi eesmärgiks just nimelt selle sõnumi edastamine ja sealhulgas kõigile Balti riikidele toetuse ja tunnustuse avaldamine.

Nii president Meri kui USA senati delegatsiooni liikmed tõdesid, et Euroopa julgeolekut ei saa ehitada kindlale alusele ilma Venemaad kaasamata. Nii Venemaa kui Ameerika Ühendriigid, läbi Venemaa ja NATO suhete alusakti sõlmimise, saavad suuresti kaasa aidata Euroopa julgeolekustabiilsuse tagamisele.

President Meri sõnul ei ole Ameerika Ühendriikide roll Euroopa julgeolekuküsimustes sugugi vähem tähtis kui Venemaa roll.

Rääkides USA ja Euroopa ning USA ja Eesti koostööküsimustest, peatuti ka peatselt valmival Ameerika-Balti hartal, mis sätestab Ameerika Ühendriikide ja kolme Balti riigi ühised põhimõtted, väärtushinnangud ning nägemuse Euroopa tulevikust. Kõnelauses hartas on kirjas ka riikide koostöösuhted nii majanduse- kui julgeolekuvallas.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid