Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Hollandi välisministriga
15.10.1997

Täna, 15. oktoobril 1997.a. kohtus Vabariigi President Lennart Meri Hollandi välisministri hr Hans van Mierlo ning teda saatvate ametnikega.

Jutuajamisel keskenduti Euroopa Liidu laienemise temaatikale. Hollandi välisminister kinnitas, et Holland toetab Euroopa Liidu Komisjoni otsust alustada läbirääkimisi 5+1 kandidaatriigiga.

Samas on vaja rõhutada, et Euroopa Liidu laienemisprotsessi on hõlmatud ka need riigid, kes ei osale läbirääkimiste esimeses ringis. Liitumiseks ettevalmistumise põhisisu on kandidaatriigi seadusandluse harmoniseerimine ning seda tööd peab tegema nii läbirääkimiste käigus kui selleks ettevalmistudes ning Euroopa Liit peaks ettevalmistusi täpsemalt jälgima.

Selles mõttes on Euroopa Liidule lähenemisel kaks etappi. Kõigil on nö üks tee, kuid reisi kestus on erinev, möönis Hollandi välisminister kohtumisel president Meriga.

Hollandi välisminister tundis huvi, kuidas Eesti näeb Balti koostöö jätkumist ning kas Euroopa Liidu Komisjoni otsus võib kaasa tuua tagasilöögi Lätile ja Leedule.

President Meri rõhutas, et Eesti peab Balti solidaarsust väga oluliseks ning omavahelise koostöö edusammudena eksisteerib koostöö vabakaubanduse ning piirivalve alal. Eesti on huvitatud Läti ja Leedu kaasamisest läbirääkimistele nii kiiresti kui võimalik, ütles President. Ühist arutelu pälvisid ka konkreetsed mehhanismid, mis nimetatud protsessi tagaksid.

Hollandi välisminister kinnitas, et Eesti edusammud avaldavad Hollandile sügavat muljet, kuid Eesti on näiteks sissetulekute poolest siiski veel kaugel Euroopa Liidu keskmisest.

Välisminister kinnitas, et Holland on Eestit mitmesuguste programmide raames abistanud ning kavatseb seda jätkata edaspidigi. Vaatamata kahe riigi headele suhetele on Holland huvitatud koostöö süvendamisest veelgi, märkis välisminister.

Kohtumisel Kadriorus andis van Mierlo president Merile edasi Hollandi rahva kaastunde Kurkse traagilise õnnetuse puhul ning avaldas lootust, et Eesti kaitsejõudude areng ei pidurdu ning Balti riikide kaitsealast koostööd jätkatakse, millel on kanda vägagi oluline roll, möönis van Mierlo.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid