Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri võttis vastu Bundestagi õiguskomisjoni
20.10.1997

Täna, 20. oktoobril 1997.a. võttis Vabariigi President Kadriorus vastu Bundestagi õiguskomisjoni seitsmeliikmelise delegatsiooni, kuhu kuulusid: hr Horst Eylmann, professor dr Wolfgang Freiherr von Stetten, dr Wolfgang Glötzer, hr Peter Enders, pr Hildebrecht Braun, hr Uwe-Jens Heuer ning dr Norbert Paschmanns.

Kohtumise teemadering oli lai, hõlmates muu hulgas igapäevase poliitilise praktika probleeme ning võimude lahususe printsiibi rakendumist.

President Meriga kohtunud õiguskomisjoni liikmed kinnitasid, et ka Saksamaale ei ole tundmatud totalitaarselt riigikorralt demokraatlikule riigikorrale üleminemise raskused.

Külaliste hinnangul on Eesti saavutused sel teel märkimisväärsed, mida eriti tõi esile Maarjamaa I klassi ordeni kavaler von Stetten, kes on hästi kursis Eestis toimuvaga alates Eesti taasiseseisvumisest.

Kohtumisel Kadriorus arutati ka põhiseaduslikke probleeme. Saksamaa delegatsiooni liikmete sõnul ei ole seadusandlus - täpsemalt riigi põhiseadus probleemiks mitte ainult Eestile pürgimistel Euroopa Liitu, vaid see on probleem teistelegi Euroopa Liidu liikmestaatust taotlevatele maadele.

Meeldivas õhkkonnas toimunud jutuajamises väljendas president Meri tänu Saksamaa poolt osutatud abi eest põhiseaduse väljatöötamisel.

Sakslased omakorda kinnitasid valmidust edasiseks koostööks õigusloome alal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid