Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Hollandi suusaadik andis üle oma volikirjad
30.10.1997

Täna, 30. oktoobri keskpäeval saabus Kadriorgu Hollandi Kuningriigi suursaadik Eestis TE hr Jacobus van der Velden, et anda president Merile üle oma volikirjad.

Suursaadiku volikirju vastu võttes tänas president Meri esmalt suursaadikut, kes edastas Hollandi Kuninganna Beatrix'i tervitussõnad. Oma vastukõnes rõhutas Vabariigi President kahe riigi kultuuriliste ja diplomaatiliste suhete tähtsust Eesti ja Hollandi vaheliste heade suhete säilimisel.

Pidulikule tseremooniale järgnenud vestluses presidendiga keskenduti peaasjalikult Euroopa Liidu temaatikale. Hollandi suursaadik rõhutas jutuajamises president Meriga, et Holland toetab Euroopa Liidu Komisjoni otsust alustada läbirääkimisi 5+1 kandidaatriigiga, kuid ütles samas, et alliansiga liituda soovivaid riike tuleks diferentseerida, mitte mingil juhul aga diskrimineerida. Ühiselt, koos president Meriga arutleti võimalike mehhanismide üle, mis nimetatud protsessi tagaksid.

Kohtumisel president Meriga tõstis Hollandi suursaadik esile oktoobrikuus Eestit külastanud välisministri Hans van Mierlo positiivsed muljed toimunud visiidist. Samas väljendas suursaadik tunnustust Eesti edusammudele, mis on aset leidnud viimase paari aasta jooksul.

Leydeni ülikooli politoloogia eriala lõpetanud Jacobus van der Velden on sündinud 1945. aastal Hollandis.

Hollandi välisministeeriumis töötab Jacobus van der Velden alates 1972. aastast.

Enne Helsingisse suursaadikuks nimetamist töötas ta Hollandi välisministeeriumi protokolliosakonna peadirektorina.

Jacobus van der Velden on järjestikku kolmas Hollandi Kuningriigi suursaadik Eestis alates Eesti taasiseseisvumisest 1991. aastal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 30. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid