Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Austria suursaadik andis üle volikirjad
30.10.1997

Michael Miess on esimene alaliselt Eestis resideeruv Austria suursaadik, kes näeb oma peamise ülesandena intensiivistada kahe maa suhteid.

Volikirjade üleandmisele järgnenud kohtumisel oli peamiselt kõne all nii Eesti kui Austria õigusalane ning riigi põhiseadusest tulenev praktika ning ühiskonna areng.

President Meri sõnul seisavad Eesti ühiskonna ees demokraatia etableerumise, põhiseaduslike institutsioonide efektiivse toimimise jt sarnased ülesanded.

Ühiselt tõdeti, et probleemid sel alal on Eestil ja Austrial paljuski sarnased - põhiseaduse õigusteoreetiline tõlgendus ja poliitiline praktika ei lange alati ühte. Arvestades kummagi riigi põhiseaduse võrreldavust, kuluks president Meri arvates Austria praktiline kogemus Eestile kindlasti ära, et saaks selle toimimist ''sõrmeotstega tunda'', ütles president.

Austria liidukantsler Viktor Klimale, tema toimuva Moskva-visiidi ajal osaks saanud Venemaa-poolse surve kohta teatas vastne suursaadik, et need ajad on möödas, kui Moskva Austriale midagi ette kirjutada võis.

Austria valis neutraliteedipoliitika Teise maailmasõja järgses poliitiliselt pingelises olukorras, ent nüüd on suursaadiku sõnul Austria ajakirjandus üha suuremal määral neutraliteeti kahtluse alla seadmas. Austerlased on aga harjunud eksliku mõtteviisiga, et kui oled neutraalne, siis ei kipu keegi sulle kallale, sõnas suursaadik.

Michael Miess on sündinud 1953. aastal. Õppis Viini ülikoolis õigusteadust, kaitstes sel alal ka doktorikraadi. Austri välisministeeriumis töötab hr Miess alates 1983. aastast.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 30. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid