Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus vene kogukonna kultuuritegelastega
25.09.1997

Täna, 25. septembril kohtus Vabariigi President Riigikogu liikme Sergei Issakovi, ajalehe ''Estonija'' peatoimetaja Vladimir Velmani ja Slaavi Haridus- ja Kultuuriühingute Liidu esimehe Nikolai Soloveiga.

Kohtumise ajendiks oli paljude vene rahvusest eestimaalaste üleskutse Vabariigi Presidendile jätta välja kuulutamata Riigikogus 10. septembril 1997.a. vastu võetud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 52 muutmise seadus.

Vabariigi President kuulutas nimetatud seaduse välja 17. septembril 1997.a.

President Meri tõstis kohtumise alguses esile asjaolu, et esimese Kadriorgu saabunud kodukaunistamise kirjandivõistluse kirjandi oli kirjutanud just vene keeles üks Kohtla-Järve Gümnaasiumi õpilane.

Kohtumisel keskenduti vene vähemuse haridusküsimustele. Vabariigi President rõhutas riigikeele õpetamise vajalikkust integratsiooniprotsessis. Selle aluseks on piisav arv õpetajaid ja head õpikud. President rõhutas ka õpetaja suurt rolli teadmiste omandamisel - õpetaja võib teadmistejanu kustutada või kasvatada, märkis President.

Käsitleti ka Presidendi Rahvusvähemuste Ümarlaua tulevikku. Vene kogukonna kultuuritegelased leidsid, et ümarlaual on rahvussuhete arendajana olnud täita oluline roll. President tõstis esile ÜRO Arenguprogrammi koostatud materjali ''Muulaste integratsioon Eesti ühiskonda: sihiseadeid'' olulisust ning pidas tähtsaks kõnealust materjali avalikkusele tutvustada.

President tõi integratsiooni parima näitena esile suvel toimunud noorte laulu- ja tantsupeo, kus laulsid kõrvuti eesti lastega ka vene lapsed.

President Meri andis nõusoleku osaleda järgmisel aastal toimuvatel Slaavi Haridus- ja Heategevusühingute Liidu juubeliüritustel ning laulupeol ''Slaavi pärg - 98''. Nimetatud ühingute liidu loomisest täitub 24. veebruaril 1998.a. seitsekümmend viis aastat. Laulupidusid ''Slaavi pärg'' on pärast taasiseseisvumist korraldatud juba kolmel aastal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid