Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President lõpetas töövisiidi Soome
14.08.2001

President Lennart Meri naasis täna keskpäeval töövisiidilt Soome Vabariiki. Eile pidas Vabariigi President kõne Helsingi Ülikooli aulas Tuglase seltsi ja Paasikivi seltsi korraldatud seminaril ''Eesti 1991–2001'' ja rääkis Eesti iseseisvusest. Seminaril esinesid ka professorid Seppo Zetterberg ja Rein Ruutsoo. Ettekannetele järgnes arutelu, kus tunti huvi Eesti ja Soome suhete arengukäigu üle Eesti okupatsiooniaastatel ja mõlema riigi iseseisvusajal. Küsiti ka Eesti NATO liikmeks saamise kohta ja president Meri kinnitas, et see lisab turvalisust kogu Läänemere piirkonnale. Jutuks olid ka sotsiaalsed küsimused Eesti ühiskonnas ning Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Eesti komisjoni töö tulemused.

Kuulajate hulgas viibis ka 1991. aastal Soome Vabariigi presidendiks olnud Mauno Koivisto, kellega president Meri jätkas arutelu ka Paasikivi seltsi poolt pakutud lõunasöögil. Pärastlõunal tutvusid presidendid Meri ja Koivisto Soome Sõjamuuseumi väljapanekuga ja vaatasid multividoeprogrammi Teise maailmasõja sündmustest.

Presidentide Lennart Meri ja Mauno Koivisto juuresolekul avati Helsingi kesklinnas Mariankatul Tuglase seltsi majal mälestustahvel. Selle tahvliga meenutab Soome avalikkus Eesti naasmist iseseisvate demokraatlike riikide peresse. Tuglase seltsi ruumidest kujunesid 19.–23. augustil 1991 Eesti välisminister Lennart Meri tööruumid, kust ta juhtis Eestis diplomaatiliste suhete taastamist maailma riikidega.

President Lennart Meri kohtus Soomes ka Euroopa Liidu sőjalise komitee juhi kindral Gustav Hägglundiga, kellega kohtumisel arutati Euroopa Liidu, samuti Eesti ja Soome julgeolekuprobleeme ning kõneldi ka Eesti noorte ohvitseride edukast koolitamisest Soomes.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. augustil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid