Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Tublimad küüditamismälestuste kogujad sõidavad Soome
16.08.2001

Täna sõidavad preemiareisile Soome viiskümmend kuus koolinoort, kes valiti välja Vabariigi Presidendi kevadisele üleskutsele koguda mälestusi küüditamisest vastanute seast. Soome sõidavad ka üks ajalooõpetaja igast maakonnast ning Sõduripäevade 2001 võitjad Pärnu Üksik-jalaväepataljonist.

Homme on preemiareisil kavas ringsõit Helsingis, tutvutakse Hietaniemi kalmistuga, käiakse soomepoiste haudadel ja Eesti ning Soome kultuuri- ja ühiskonnategelaste kalmudel. Samuti on ekskursioon Heureka teaduskeskusesse ning Linnanmäe lõbustusparki. Ööbitakse Meresõjakooli garnisonis.

Laupäeval jätkub reis Luumäel, kus asetatakse pärg JR200 mälestusmärgile ja osaletakse soomepoistele pühendatud mälestusmärgi 10. aastapäeva tähistamisel. Ajalookirjutiste ja sõduripäevad tublimad külastavad ka Salpalinjat ning käivad president Svinhuvfudi kodumuuseums. Õhtul sõidetakse Utisse ja tutvutakse langevarjurite koolitusega ning ööbitakse Uti garnisonis.

Pühapäeva keskpäeval on Helsingi Malmi kalmistul sõjas langenud soomepoiste mälestustseremoonia ning enne ärasõitu tutvutakse Suomenlinnaga. Preemiasõit lõpeb pühapäeval, kui Soome mereväepaadid toovad kooliõpilased, õpetajad ja kaitseväelased MS Melodiale.

Preemiasõidu korraldavad Vabariigi Presidendi Kantselei, haridusministeerium, Soome Vabariigi saatkond Eestis ja Vabariigi Presidendi kultuurirahastu. Septembris saab presidendi kantselei, Haridusministeeriumi, Eesti Kirjandusmuuseumi ja kirjastuse “Tänapäev” koostöös valmis ka valimik huvitavamatest küüditamismälestusi.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. augustil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid