Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President osales Luumäel soomepoiste kokkutulekul
19.08.2001

President Lennart Meri ja proua Helle Meri osalesid eile õhtul Soomes Luumäel, Taaveti koolituskeskuses Jalaväerügement 200 austuseks 18. augustil 1991 avatud mälestusmärgi 10. aastapäeva tähistamisel.

President Meri rääkis oma pöördumises soomepoiste ja nende külaliste poole kaitsetahtest ja oskusest teha poliitiliseid valikud. President meenutas kümne aasta taguseid sündmuseid, kui ta Eesti välisministrina osales JR 200 auks tehtud mälestusmärgi avamisel. Presidendi sõnul kasutas eesti rahvas neid päevi nii nagu sepp kasutab tulist rauda.

President rääkis ka Eesti iseseisvuse taastamise kümnenda aastapäeva tähistamisest. Ta rääkis Eesti iseseisvuse taastamisele kaasa aidanud Islandi endise välisministri Jon Baldvin Hannibalssoni ja Taani endise välisministri Uffe Ellemann-Jenseni külaskäigust Tallinna. Presidendi sõnul aitasid need mehed maailmal mõista, millise võimaluse ajalugu on Eestile kätte mänginud.

President Meri rääkis soomepoistele ka sellest, et kahjuks kasutatakse liiga palju väljendit “teine vabariik”. “Meil on ikka üks ja ainuke vabariik, demokraatlikud riigid ei tunnustanud pool sajandit selle inkorporeerimist,” rõhutas Meri. Eesti riik on loodud 1918. aastal ja rääkides “teisest vabariigist” reedetakse presidendi sõnul põhimõtted, mis on teinud Eesti riigiks ja aidanud sel areneda.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. augustil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid