Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President annab üle Ernst Jaaksoni mälestusstipendiumi
22.08.2001

President Lennart Meri annab üle Ernst Jaaksoni mälestusstipendiumi Tartu Ülikooli arstiteaduskonna doktorant Andres KullalePresident Lennart Meri, Tartu Ülikooli sihtasutuse patroon, annab homme, 23. augustil Kadriorus üle esimese Ernst Jaaksoni 175 000-kroonise mälestusstipendiumi Tartu Ülikooli arstiteaduskonna doktorant Andres Kullale, kes kandideeris stipendiumile sooviga täiendada oma patoloogilise anatoomia õpinguid Mainzi ja Bergeni ülikoolides.

Andres Kulla oluline teene on neuropatoloogiliste uurimismeetodite esmakordne kasutuselevõtt närvihaiguste morfoloogilisel uurimisel Eestis, immuunhistokeemilise meetodi kasutuselevõtt rutiinses diagnostilises patoloogias ning topeltimmuunhistokeemilise meetodi rakendamine morfoloogilises uurimistöös. Andres Kulla teadustöö jätkuna saaks kasutusele võtta uued kaasaegsed eksperimentaalsed mudelid Tartu Ülikooli Patoloogilise Anatoomia Instituudis ning koostööna välispartneritega Bergeni Ülikoolist ja Mainzi Ülikoolist uurimistöö jätkamist Tartu Ülikooli Biomeedikumis.

Ernst Rudolf Jaaksoni Mälestusfondi eesmärk on toetada välismaal kraadiõppes õpinguid või teadusuuringuid jätkavaid eesti soost doktorante, teadureid ja õppejõude, et kasvatada tugev akadeemiline järelkasv Tartu Ülikooli teadlaskonnale.


Presidendi kantselei pressiteenistus

Kadriorus 22. augustil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid