Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Prantsuse senati esimehega
30.08.2001

President Lennat Meri kohtus täna pärastlõunal Pariisis Prantsuse parlamendi ülemkoja esimehe Christian Poncelet’ga. Kohtumisel tõdesid Meri ja Poncelet, et Eesti ja Prantsusmaa kahepoolsed suhted on laitmatud. Räägiti olukorrast Venemaal ja sellest, et Euroopale on tähtis demokraatia põhimõtete kindlustumine Venemaal, ja et Venemaa leiaks oma tee euroopalikku demokraatiasse.

Kohtumisel kõneldi rahvusvahelisest julgeolekust, maailma religioonidest ja humanitaarküsimustest. Poncelet tundis huvi ka Eesti probleemide vastu, president Meri andis ülevaate presidendivalimiste senisest käigust ning Prantsuse senati esimees tutvustas Prantsusmaa presidendi valimiste protseduuri.

Jutuks oli Euroopa ühinemine, Poncelet nentis, et Euroopas nagu ka teistes maailmajagudes on tarvilik teatud organiseerumine. Meri kinnitas, et Euroopa tugevus on tema liikmesriikide mitmekesisus.

Täna Pariisis avatud Eesti 20. sajandi maalikunsti näituse esitlusel sõna võttes kordas Poncelet, et ei ole vähimatki kahtlust, et Eesti peatselt liitub Euroopa Liiduga.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 30. augustil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid