Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Prantsuse Vabariigi presidendiga
31.08.2001

Vasakult: president Lennart Meri, Eesti suursaadik Prantsusmaal Ruth Lausma Luik, Prantsuse Vabariigi president Jacques ChiracPresident Lennart Meri kohtus täna Elysee palees Prantsuse Vabariigi presidendi Jacques Chiraciga. President Chirac meenutas rohkem kui tund aega kestnud kohtumisel oma hiljutist riigivisiiti Eestisse ja avaldas oma suurt rahulolu sellega. Ta nimetas, et avastas enda jaoks Eesti, ning nägi tulemust, kuhu Eesti on jôudnud oma julge ja intelligentse tegevusega.

President Chiraci sõnul ei ole poliitilist ja majanduslikku edasiminekut arvestades kahtlust, et Eesti on auga välja teeninud koha Euroopa Liiduga liitumise esimeses laines, seda kinnitab Eesti edukas areng viimasel kumnel aastal.

Chirac tundis huvi Eesti presidendivalimiste ja võimaliku president Meri ametijärglase vastu. Chiraci sõnul on Eesti ja Prantsuse suhted kôige paremad ja sügavamad – mida kinnitab ka Eesti maalinäitus esinduslikus kunstisaalis. Kahepoolsetes vahekordades on Chiraci sônul kahetsusväärne vaid majandussuhete tagasihoidlikkus. Jutuks oli ka Prantsuse-Eesti kultuurikoostöö.

Chiraci huvitasid Eesti suhted teiste riikidega, eelkoige Soome, Leedu ja Saksamaaga. Räägiti ka olukorrast Venemaal.

President Chirac teatas oma kindlast kavatsusest tulla Eestisse puhkusereisile, et jalutada Tallinna vanalinnas ja külastada president Lennart Meri kodu Viimsis.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. augustil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid