Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendile tegi lahkumisvisiidi Ameerika Ühendriikide suursaadik
04.09.2001

President Lennart Merile tegi Kadrioru presidendilossis täna lahkumisvisiidi oma ametiaega lõpetav Ameerika Ühendriikide erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis Melissa Foelsch Wells.

President Meri tänas suursaadikut tehtud töö eest ja kinnitas, et suursaadiku kolme aastase ametiaja jooksul on Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahelised suhted arenenud vaid tõusvas joones. Ta kinnitas, et Eestit ja USA-d ühendab usk samadesse põhiväärtustesse ning avaldas veendumust, et peatselt liidab riike veelgi kuulumine samadesse Euro-Atlantilistesse organisatsioonidesse. Eesti riigipea andis Melissa Wellsile tunnustamaks tema teeneid Eesti Vabariigi ees üle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.

Suursaadik ütles koostöö ja ordeni eest tänades, et kolm aastat on olnud väga tähelepanuväärsed, eriti talle, kes sai töötada maal, kus ta on sündinud esindades samas riiki, kus ta on saanud oma unistused teoks teha. Suursaadik tänas presidenti juba esimesel kohtumisel öeldud sõnade eest, teretulemast koju, sest Eestis on ta end koduselt tundnud. Melissa Foelsch Wells lisas, et nende perekonnas on ka varem üks Eesti orden olnud, selle pälvis tema isa vend leitnant Helmut Foelsch, kes sai 1920. aasta 11. juunil Vabadusristi.

Loe lisaks:
Vabariigi President autasustas ametist lahkuvat suursaadikut Melissa Wellsi 04. septembril 2001


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid