Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu koguneb viimasele istungile
06.09.2001

Täna koguneb president Lennart Meri ametiajal viimasele istungile president Meri poolt 1994. aastal algatatud Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu. Akadeemilise nõukogu ülesanne on ühendada teadlasi ja kultuuritegelasi, kes erakondadeväliselt sõnastaks Eesti Vabariigi strateegilised ülesanded ja kavandaks lahendusi.

Täna kell 16 Kadrioru presidendilossis algava koosoleku teema on “Erakonnad, poliitika, demokraatia”. Professor Kaido Jaanson räägib mõningatest ilmingutest demokraatlike riikide parteipoliitilises elus 20. sajandi lõpul, Eesti Humanitaarinstituudi sotsioloogia professor Mikko Lagerspetzi ettekanne on poliitika ja poliitilise kultuuri arenguvajadustest Eestis ning Tartu Ülikooli politoloogia osakonna lektor Evald Mikkel räägib erakondliku demokraatia perspektiividest postkommunistlikus maailmas.

Kell 18 esitleb Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu koos varasemate aastate nõukogu liikmete ja koosolekutel esinejatega Kadrioru barokklossis raamatut “Eestile mõeldes”, kuhu on akadeemik Mihkel Veiderma eestvõtmisel koondatud aasta 1994 - 2001 istungitel arutatu.

Ajakirjanduse esindajad on palutud sündmusi jäädvustama.

Akadeemilise nõukogu tööst saab lugeda Vabariigi Presidendi koduleheküljelt www.president.ee


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid