Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President on õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde konkursi patroon
07.09.2001

President Lennart Meri on 2001. aastal Eestis kolmandat korda toimuva kooliõpilaste ajaloo-alaste uurimistööde konkursi patroon. 2001.-2002. õppeaastal on konkursi teema “Eesti Nõukogude Sotsialistlik Vabariik” ja eesmärgiks annekteeritud Eestis 51 aasta jooksul toimunu kirjeldamine ja analüüsimine.

Konkursi eesmärk on mõista ja mõtestada rahvuslikke väärtusi põlvkondade järjepidevuse taustal, süvendada õpilaste ajaloohuvi, avardada silmaringi ning arendada iseseisva uurimistöö oskust. Õpilaste ajaloo-alaste uurimistööde konkursid presidendi auhinnale said alguse Saksamaa Liitvabariigis 1973. aastal, idee on Hamburgis tegutsevalt Körberi sihtasutuselt. Praegu toimuvad samasugused konkursid mitmes Euroopa riigis. Eestis kolmandat korda toimuvat konkurssi on toetanud Vabariigi Presidendi kultuurirahastu, Haridusministeerium ja Körberi Sihtasutus, konkursid on korraldanud Eesti Ajalooõpetajate Selts.

2000.-2001. õppeaasta võistlusele teemal “Eesti kool” esitati 73 tööd. Põhikooli astmes võitis Indrek Must Lähte Ühisgümnaasiumist, gümnaasiumi õpilastest jagasid esikohta Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane Indrek Tark ning Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased Maret Luud ja Maria Puhm. Augustis olid Eesti konkursi parimad Körberi Sihtasutuse rahvusvahelises suvelaagris Hamburgis. Kaks võistluse võitjat sõidavad oktoobris Poola.

Konkursist osavõtuks saab end registreerida 21. detsembrini 2001, võistlustööd peavad valmima 31. märtsiks 2002, parimaid autasustatakse 2002. aasta mais. Konkursi üksikasjaline juhend ilmub “Õpetajate Lehes”. Konkurss on kahes vanuserühmas: gümnaasiumi ja kutsekoolide ning põhikoolide õpilastele.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid