Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Eesti lipu all ümber maailma purjetanutega
05.04.2001

Vasakult: Kaido Kama, Tiit Pruuli, Margus Kastehein, Tiit Riisalo, Meelis Saarlaid, Mart Saarso

President Lennart Meri võttis täna Kadrioru presidendilossis vastu ümber maailma purjetanud jahtlaeva "Lennuk" põhimeeskonna – kapten Mart Saarso, tüürimehed Meelis Saarlaiu, Tiit Riisalo, Margus Kasteheina ning madrused Tiit Pruuli ja Kaido Kama, samuti "Lennuki" vanematekogu liikmed kapten Uno Lauri ja kapten Vello Mässi.
President Lennart Meri on kaugpurjetamise seltsi Thetis korraldatud merereisi "Eesti lipp ümber maailma 1999-­2000" patroon. Kohtumise alguses andis ta kapten Mart Saarsole üle teenete eest Eesti riigi ja rahva ees Eesti Punase Risti kolmanda klassi ordeni. Ümber maailma purjetanud mehed kinkisid riigipeale ja merereisi eestkostjale jahtlaeva kaardikogust selle kaardi, kus on näha Eesti territoriaalvetesse sisenemise koht Saare- ja Hiiumaa ranniku lähedal.
President pakkus meeskonnale lõunasöögi, kus räägiti teekonnast ümber maailma, Eesti lipu tuntusest maailma eri paigus, peagi ilmuvatest Tiit Pruuli eestikeelsest ja Kaido Kama võrukeelsest reisikirjast, Eesti merehariduse võimalustest ning jahtlaeva "Lennuk" tulevikust.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid