Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi kultuurirahastu maksab teise Noore teadlase preemia
12.09.2001

Sihtasutus Vabariigi Presidendi kultuurirahastu kuulutab välja konkursi 2001. aasta Noore teadlase 40 000-kroonisele preemiale. Presidendi kultuurirahastu ja ettevõtja Toomas Luman leppisid kokku 2000. aasta oktoobris, et Toomas Luman rahastab vähemalt kümne aasta Noore teadlase preemiad.

Preemia on mõeldud noorele Eesti päritolu teadlasele, kes teeb uurimistööd Eesti või välismaa kõrgkoolide või teadusasutuste juures. Kandideerija peab olema alla 35 (kaasa arvatud) aasta vana ja peab omama teaduste doktori kraadi.

Kandidaate võivad esitada nii noored teadlased ise kui ka nende juhendajad, tööandjad jt, samuti rahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulooga, teadustöö kirjeldus, asjassepuutuvate avaldatud teadustööde loetelu ning vähemalt kaks soovitust ka töö juhendajalt või õpetajalt.

Preemia saaja püüab saavutada Eesti kõrgkoolidega kokkuleppe, et pidada aasta jooksul vähemalt kaks tasuta akadeemilist loengut enda poolt uuritaval teemal. Võimaluse korral on eelistatud loengud Eesti kõrgkoolide kolledžites Narvas, Pärnus, Haapsalus või mujal väljaspool Tallinnat ja Tartut.

Preemiale kandideerimiseks vajalikud dokumendid tuleb saata 25. septembriks 2001 Vabariigi Presidendi kultuurirahastule aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn. Preemia saaja valib välja kultuurirahastu nõukogu, kes võib kaasata nõuandjatena ka teadlasi ja õppejõude.

Esimese Noore teadlase preemia sai eelmisel aastal molekulaarbioloog Priit Kogerman.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid