Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus maavanematega
13.09.2001

Vabariigi president võttis täna Viimsis vastu maavanemad ja tutvustas neile oma kodu. Maavanemad kinkisid president Merile tänuks kauaaegsae koostöö eest kaheinimese paadi.

Vabariigi President kohtus maavanemategaPärast kohtumist Viimsis pakkus president Meri maavanematele Kadriorus lõuna. Vabariigi President andis ülevaate Ameerika sündmuste mõjust Eesti rahvuslikule julgeolekule. President Meri sõnul on Eesti positsioon maailmas teistsugune kui kolm päeva tagasi ja sellest tulenevad kõige otsesemad järeldused ka eesseisvatele presidendi valimistele, kuna Vabariigi Presidendi esmane ülesanne on hoolitseda Eesti julgeoleku eest. President Meri sõnul peab Eesti järgmine president hästi tundma Venemaad, tundma Vene poliitikuid, kultuuri, kuid peab samas olema äratuntavalt Lääne kultuuriruumi esindaja. President Meri lisas, et president suudab oma ülesandeid edukalt täita vaid juhul, kui teda toetab maksimaalne poliitiline konsensus ja lisaks sellele Eesti haritlaskond ja loomeintelligents. Eesti annab presidendi valimistega maailmale selge märgi. Presidendi valimiste tulemuse põhjal otsustab rahvusvaheline üldsus, kas Eesti jätkab euroopaliku ja demokraatliku väikeriigi kursil või teeb nostalgilise kommunistliku tagasipöörde, võttis president Meri teema kokku.

Veel arutati kohtumisel Vabariigi Presidendi ettepanekut viia põhiseadusesse presidendi otsevalimiste süsteem. Vabariigi President tutvustas oma ettepanekuid käesoleva nädala esmaspäeval avades Riigikogu kuuendat istungijärku.

Pärnu maavanem Toomas Kivimägi andis kohtumisel osalejatele ülevaate metanooli mürgistuste levikust Pärnumaal.

Vabariigi President tänas kõiki maavanemaid sõpruse ja koostöö eest. President Meri pidas eriti meeles suvist Murtud Rukkilille kõikides maakondades. “See oli minu ametiaja üks õnnelikumaid aegu,” sõnas president Meri. “Selle nimel me õieti ju iga päev tegutseme, et need rängad kaotused, millele suvel lugupidamist avaldasime, mitte kunagi Eestis enam ei korduks,” rõhutas president Meri.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid