Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President ja peapiiskop Jaan Kiivit rääkisid vaimsetest ühisväärtustest
14.09.2001

President Lennart Meri helistas täna Eesti Evangeelse Luteri Kiriku peapiiskop Jaan Kiivitile ja tänas kirikupead üleskutse eest mälestada sel pühapäeval kirikutes üle Eesti Ameerika terroriohvreid ning Pärnu- ja Läänemaa mürgitusohvreid.

Peapiiskopi sõnul on kristlik hingepide igal raskel tunnil toeks kogu rahvale ja kõigile leinajaile, kes lähedase on kaotanud.

Vabariigi President ja peapiiskop olid ühel meelel, et nii suur arv salaviina ohvreid on Eestile raske kaotus. See on üleriigiline probleem, mille juured peituvad meie totalitaarses minevikus, kus koos rahvaga on saanud kannatada ka rahva eetilised ja kristlikud ühisväärtused.

Vabariigi Presidendi sõnul on iga inimese piin ja kannatused traagilised, nagu iga inimelu kaotus on traagiline niihästi lähedastele kui kogu ühiskonnale. Kuid traagiliseks ei saa nimetada salaviinale kallutanud põhjusi, need tuleb hukka mõista.

President Meri ja peapiiskop Kiivit leidsid, et seda temaatikat peaks tuleval nädalal edasi arutama, kaasates laiemalt Eesti ühiskonna vaimseid liidreid, et arutleda Eesti rahva vaimsete ühisväärtuste üle ning sellega vältida seesuguste juhtumite kordumist.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid