Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President käis Püha Birgitta kloostri uue hoone pühitsemisel
15.09.2001

President Lennart Meri käis laupäeva pärastlõunal Pirital Pühima Päästja Püha Birgitta Ordu pühal missal ja Pirita kloostri uue hoone pühitsemisel.

President kõneles peapiiskop Erwin Josef Enderi ja Pühima Päästja Püha Birgitta Ordu ülemõe ema M. Tekla Famiglietti, birgittiinide Tallinna konvendi õdedega ning ordu ilmaliku esindaja Lagle Parekiga.

President palus Nuntsiust südamlikult tänada paavst Johannes Paulust tema läkituse ja presidendi osa mainimise eest Pirita uue kloostri taastamisel. President palus üle anda ka tänu kõigile toetajatele, iseäranis aga Mehhiko usklikele, kelle abil valmis Pirita uus klooster, mis kahtlemata kuulub Eesti moodsa arhitektuuri parimate saavutuste hulka.

Riigipea sõnul on kloostrid alati olnud moraali ja hingejõu hoidmise ning andmise paigad, hariduse ja valguse südamed ning kloostritest on välja kasvanud meie kaasaegsed raamatukogud, botaanikaaiad, ülikoolid ja teadusasutused.

“Hingejõudu ja moraalikindlust vajame täna Eestis ja kogu maailmas veelgi enam kui kuussada aastat tagasi ning kõigi meie tegemised peavad iga päev olema kantud halastusest, ligimesearmastusest ja inimese äratamisest kristlikele väärtustele”, ütles president kinkides uuele kloostrile Wilhelm Riefstali gravüüri 1858. aastast, ajaloolise Pirita kloostri varemetest.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid