Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri andis Berndt von Stadenile Maarjamaa Risti
16.07.1997

President Lennart Meri andis täna keskpäeval Paslepa ametikodus endisele Saksamaa välisministeeriumi riigisekretärile suursaadikule Euroopa Komisjoni liikmele Berndt von Stadenile üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi tema teenete eest Balti riikide taastunnustamisel ning Balti riikide iseseisvuse aktiivsel toetamisel. Sündmust olid tunnistamas Euroopa Liidu liikmesriikide diplomaadid, samuti peaminister Mart Siimann.

President Meri tänas Berndt von Stadenit Saksamaa Eesti-poliitika väljakujundamisele kaasa aitamise eest ja sellegi eest, et ta Eesti eurointegratsiooni protsessile 1991. aastal nurgakivi on pannud. President meenutas, et siis kirjutas von Staden Saksamaa ajalukku taas mõtte, et Eesti ei ole mitte Venemaa lähivälismaa, vaid Euroopa sisemaa.

Balti riikide aktiivne toetaja Berndt von Staden on praegu Trilateraalse Komisjoni Euroopa osakonna esimees.

Kommenteerides ajakirjanikele Euroopa Komisjoni soovitust kutsuda Eesti liitumiskõneluste esimesse vooru ütles president Meri, et Eesti hindab kõrgelt Strasbourg’is vastu võetud komisjoni otsust. President lisas, et Eesti mõistab mitte ainult oma õigusi, vaid ka oma kohustusi seoses Euroopa Liitu astumisega.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. juulil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid