Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President käis külas Viljandi Maagümnaasiumil
30.05.2001

President Lennart Meri Viljandi MaagümnaasiumisPresident Lennart Meri ja proua Helle Meri käisid täna pärastlõunal Viljandi Maagümnaasiumis kogumiku “Rõõmurull” esitlusel. Presidenti tervitasid Viljandi Maagümnaasiumi direktor Aavo Soopa ja emakeele õpetaja Irene Artma.

President Meri rääkis lastele sõna jõust ja sellest, kuidas raamat paneb mõtlema ja kaasa elama. President küsis oma tervituses, kas televiisorist saaks lõhnad ja aistinguid kätte? “Ei saa! Raamat on suu, kes teiega suhtleb ja annab teile sõnad ja hinge puhtuse. Aga teler tirib teid kättpidi järel ja poole tunni pärast on kõik läbi. Teler paneb teile suhu maitsetut toitu ja teie vaid neelate,” rääkis president. “Raamat paneb teid mõtlema, ja kujutlema nii, et oletegi keset maailma mitte pealtvaataja, vaid osaleja,” lisas ta.

Eesti Raamatu aastal tegid Eesti lugemisühing ja Avatud Meele Instituut üleskutse heategevusürituseks “Raamat lapselt lapsele”, et koolilapsed kirjutaksid ja valmistaksid raamatuid neile, kes neid ise veel ei osta ja kellele vanemad ehk ei osta. Viljandi Maagümnaasiumi emakeele õpetaja ja koolilehe “Oma Sõna” toimetaja Irene Artma eestvõttel valmis Viljandimaal 2000. aastal ligi 300 isetehtud raamatut, mis kingiti Viljandimaa lasteaedadele. Raamatutes olnud lugudest koostatigi kogumik “Rõõmurull” ja seegi oli kingitus lasteaedadele.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 30. mail 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid