Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Eesti võib olla kindel Austria tugevale toetusele
31.10.1997

Täna, 31. oktoobril 1997 kohtus Kadriorus president Meri Austria välisministri dr Wolfgang Schüssel’iga, et arutada kahe maa vahelisi suhteid eesmärgiga muuta need tõhusamaks, seda läbi Euroopa Liidu prisma.
Dr Schüssel on esimene Austria välisminister, kes on Eestit külastanud.

Kohtumise alguses tänas president Meri Austriat toetuse eest seoses Euroopa Komisjoni otsusega alustada liitumisläbirääkimisi 5+1 kandidaatriigiga.

Kadriorus aset leidnud kohtumise peateemaks oli Euroopa Liit ning NATO.
Seoses äsja toimunud Euroopa Liidu riikide välisministrite kohtumisega kirjeldas välisminister liikmesriikide seisukohti nii liidu laienemise kui ka liidu sisemiste reformide osas, andes ühtlasi ka ülevaate lahendust nõudvatest küsimustest.
Välisminister avaldas arvamust, et Mondorf’i kohtumisel jõuti lähemale kompromisslahendusele enne detsembris Luksemburgis toimuvat Euroopa Liidu tippkohtumist, kuid lõplik otsus Euroopa Liidu laienemismudeli kohta siiski veel puudub.

Samas rõhutas välisminister Schüssel, et Euroopa Liidu laienemist ei saa vaadata lahus Euroopa Liidu institutsionaalsetest reformidest.

President Meriga kõneks tulnud teine teema puudutas NATOt ja selle laienemisega seotud küsimusi.
Vabariigi President rõhutas veelkord, et Eesti teiseks välispoliitiliseks prioriteediks Euroopa Liidu kõrval on ja jääb liitumine NATOga.

Austria välisminister andis presidendile ülevaate Austria sisepoliitilisest debatist julgeolekupoliitilise orientatsiooni muutmise kohta ning kinnitas, et Austria otsuseid ei mõjuta Venemaa surve neutraliteedipoliitika jätkamiseks, mis tuli väga selgelt esile liidukantsler Viktor Klima visiidil Moskvasse.

President Meri on palutud täna pealelõunal Austria Eesti saatkonnahoone avatseremooniale.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 31. oktoobril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid