Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Riigikogu alaliste komisjonide esimeestega
21.01.1997

Vabariigi President Lennart Meri kohtus täna Kadriorus parlamendi uue tööperioodi alguse puhul Riigikogu alaliste komisjonide esimeestega. Kohtumisel osalesid Daimar Liiv, Ants Käärma, Rein Järlik, Talvi Märja, Eino Tamm, Tiit Made, Tiit Käbin ja Peeter Lorents.
Komisjonide esimehed andsid president Merile ülevaate hetkel teravamalt päevakorral olevatest probleemidest. Arutelul kerkis esile Eesti majanduse problemaatika. Mõttevahetuses leidsid Eino Tamm, Peeter Lorents ja Tiit Made, et on vajalik majanduse arendamise riikliku strateegia väljatöötamine, mis oleks suunitletud kohalikke ressursse kasutavale tootmisele. Eino Tamm rääkis esiplaanile nihkuvatest inimarengu kriteeriumitest seoses vajadusega säilitada Eesti rahvusvaheline maine.
Teise küsimusena käsitleti riigi õigussüsteemi olukorda. Põhiseaduskomisjoni esimees Tiit Käbin märkis, et viieaastaseks saav Eesti põhiseadus on näidanud oma vastupidavust ning nüüd tuleb teha tööd põhiseaduse mõttest tulenevate seaduste kallal. Seadusloome probleemide poolelt tõi Käbin välja aega-ajalt lühikeseks jääva seaduste ettevalmistusaja. Samuti on probleeme seaduste rakendamisega - koos seaduseelnõudega peaksid Riigikokku jõudma ka rakendusaktide eelnõud ning tervikpildi saamiseks on vajalik seaduse rakendamisega kaasnevate kulutuste kalkulatsioon.
Vabariigi Presidendi ja Riigikogu koostöö tihendamiseks on kavas muuta sellised kohtumised regulaarseteks. 15. jaanuaril kohtus Vabariigi Presidendi Riigikogu fraktsioonide esimeestega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. jaanuaril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid