Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President ja pr. Helle Meri on töövisiidil Jaapanis 19.03-26.03.1997
19.03.1997

Kolmapäeval, 19. märtsil 1997.a. algab President Lennart Meri ja pr. Helle Meri seitse päeva kestev töövisiit Jaapanisse.
Vabariigi Presidenti saadavad tema visiidil Jaapanisse Presidendi Kantselei direktor Jaanus Pikani, Välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand, Jõgeva maavanem Meelis Paavel, Eesti ajutine asjur Jaapanis Heikki Vallaste, Presidendi välisnõunik Kaja Tael, Välisinvesteeringute agentuuri peadirektor Jüri Sakkeus,
Välisministeeriumi büroojuhataja Caius Kull, Presidendi majandusnõunik Urmas Polli, Ly Sillandi välisministeeriumi protokolli osakonnast, Eesti Humanitaarinstituudi kolleegiumi esimees Rein Raud,
Presidendi protokolliülem Piret Saluri, Presidendi vanem käsundusohvitser Jaanus Elvre.
Vabariigi Presidenti saadab lisaks ametlikule delegatsioonile 12 inimesest koosnev äridelegatsioon.
Jaapani töövisiidi eesmärgiks on eelkõige riikidevaheliste suhete edendamine, seda eriti majanduse vallas.
Eesti ja Jaapani diplomaatilised suhted kehtestati 10. oktoobril 1991.a. Alates 1996.a. septembrist tegutseb Jaapanis Eesti diplomaatiline missioon. See kõik annab meile võimaluse kahe riigi vaheliste koostöövormide laiendamiseks.

Visiidi käigus kohtub President Meri Jaapani peaministri Ryutaro Hashimotoga, välisministri, väliskaubandusministri ja parlamendi Eesti sõprusgrupiga. Nendel kohtumistel avaneb võimalus tutvustada Eesti majandusarengut ja investeerimiskliimat, samuti tõstatada küsimus majandussidemeid soodustavate kahepoolsete lepingute kiiremast sõlmimisest ning arutada Jaapani toetust Eesti püüdlustele multilateraalsetes organisatsioonides nagu OSCD.

Vabariigi Presidendil on kavas hulgaliselt kohtumisi Jaapani äri- ja kaubandusringkondade esindajatega. President Lennart Meri külastab Jaapani Tööstuspanka (The Industrial Bank of Japan), mis on keskseks investeeringute suunajaks Eestisse.
Oluline kohtumine toimub Osaka kaubandus- tööstuskojas, kus korraldatakse majandussuhete seminar, mille avab Vabariigi President.

22. ja 23. märtsil osaleb President Meri Trilateraalse Komisjoni istungitel.

Trilateraalne Komisjon on loodud 1973. aastal - Lääne-Euroopa, Ameerika Ühendriikide ja Jaapani koostöö arendamiseks ning koondab endas juhtivaid poliitika- ja majandustegelasi ning teadlasi. Komisjonil on kolm regionaalset keskust New Yorgis, Tokyos ja Pariisis.
Seekordseks peateemaks on sidemete arendamine Vaikse ookeani regiooniga ning rahvusvahelise koostöö kujundamine järgneva 10 aasta jooksul.
Käsitletakse ka Aasia riikide majandustrende ja nende arendamisega seotud küsimusi.

Esmaspäeval, 24. märtsil avab President Lennart Meri pidulikult Eesti saatkonna Tokyos, mis on ühtlasi esimeseks Eesti saatkonnaks Aasias. Saatkonna avamisele järgneb vastuvõtt, kuhu on kutsutud Jaapani ühiskonnategelased, aga ka 60 riigi diplomaatilise korpuse esindajad Tokyos.

Teisipäeval, 25. märtsil on President Lennart Meri ja pr. Helle Meri Jaapani keisri Akihito külalised.

Oma töövisiidil Jaapanisse annab Vabariigi President mitmeid intervjuusid Jaapani ajakirjanikele:
Telejaam NIPPON TV (NTV), ajalehed YOMIURI SHIMBUN, HOKKAIDO SHIMBUN, NIHON KEIZAI SHIMBUN, ASAHI SHIMBUN, ajakiri SAPIO.

Kaug-Ida on muutunud suure potentsiaaliga majandusregiooniks, kellelt Eestil on paljugi õppida.
Sidemed Jaapani ja teiste Kaug-Ida riikidega ei teki üle öö ning vastastikuse usalduse võitmine on pikaajaline protsess.
President Meri ja teda saatva delegatsiooni visiit on üheks lüliks Eesti riigi strateegiast, mille eesmärgiks on Eesti tuntuse suurendamine kogu maailmas, rahvusvaheliste suhete tihendamine ning välisinvesteeringute diferentseerimine.

Tagasi Eestisse jõuab President Lennart Meri ja pr. Helle Meri 26. märtsi õhtul.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 18. märts 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid