Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Prantsusmaa presidendi Jacques Chiraciga
13.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri kohtus täna Pariisis Elysée palees Prantsusmaa presidendi Jacques Chiraciga.
Prantsusmaa president kinnitas, et Eesti pingutused reformide läbiviimisel on viinud ta Balti riikidest Euroopa Liidule kõige lähemale. Prantsusmaa on huvitatud kõigi Balti riikide kiirest ühinemisest, kuid see saab toimuda ainult objektiivsete kriteeriumide alusel. Hinnangu riikide ettevalmistusastmele annab Euroopa Liidu Komisjon, kuid just seetõttu on president Chirac Eesti võimaluste suhtes optimistlik.
Chiraci sõnul on loomulik, et Eesti kuulub laienemise esimesse ringi koos selliste riikidega nagu Poola, Ungari, Tėehhi, ka Sloveenia ja võib-olla veel mõni Kesk-Euroopa riik. Nende riikide ühinemine EL-ga võiks toimuda aastatel 2000-2005.
Suur osa kohtumisest oli pühendatud julgeolekuküsimustele. Chirac kinnitas, et Balti riigid ei kuulu mingil juhul Venemaa huvisfääri. NATO laienemise puhul on võimalik leida lahendus, mis ka Venemaad rahuldaks. Prantsusmaa on huvitatud Eesti ettepanekutest NATOga sidemete tihendamiseks ning peab ka ise läbirääkimisi teiste riikidega, kuidas kindlustada Balti regiooni julgeolek. Suhete parandamisele aitaks kaasa Eesti-Vene piirilepingu allakirjutamine ning Prantsusmaa on valmis seda Venemaale rõhutama, ütles Chirac.
President Chirac andis Eesti delegatsioonile töölõuna, mille käigus käsitleti põhjalikumalt ka kahepoolseid suhteid. Rõhutati mõlema poole huvitatust arendada tihedamaid majandussidemeid ning suurendada koostööd kaitseküsimustes. Chirac lubas Prantsusmaa toetust Eestile OECD regionaalprogrammi käivitamisel.
Pooled leidsid, et Prantsusmaa ja Eesti vahelise viisavabaduse läbirääkimiste alustamisel pole takistusi ning vastavad delegatsioonid võiksid alustada tööd selle aasta kevadel. Samuti käsitleti Eesti Pariisi saatkonnahoone tagastamise küsimust. President Chirac kinnitas oma huvi probleemi lahendamiseks.
President Chirac võttis tänuga vastu president Meri kordusküllakutse ning lubas Eesti-visiidi planeerida Eesti Vabariigi 80. juubeliaastaks 1998.a.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid