Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President Lennart Meri ja proua Helle Meri alustasid ametlikku visiiti Prantsusmaale
13.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri ja proua Helle Meri alustasid 12. veebruaril ametlikku visiiti Prantsusmaale. Saabudes Pariisi, kohtus president Meri Prantsuse ajakirjanikega ja andis intervjuu ajakirjadele Le Figaro, Le Point ning agentuurile FI. Õhtul oli Vabariigi President suursaadik Tomasbergi Vabariigi aastapäeva vastuvõtul ning kohtus pärast seda Prantsusmaa euroministri Michel Barnier’ ga,
Vabariigi President pidas minister Barnier’ poolt antud Prantsuse välisministeeriumi õhtusöögil kõne, milles käsitles Euroopa Liidu ja NATO laienemise ning Eesti-Vene suhete problemaatikat.
Minister Barnier rõhutas oma vastukõnes Eesti kuuluvust Euroopasse: “Mul on väga suur au võtta Teid täna õhtul vastu Välisministeeriumi palees Teie ametliku Prantsusmaa visiidi puhul. Rõõmule võõrustada frankofiili, Prantsusmaa sõpra ja Janson de Sailly’ lütseumi endist õpilast lisandub heameel võimaluse üle tervitada oma iseseisvuse tagasi saanud rahva esindajat - rahva, kes julgelt ja edukalt ehitab kaasaegset ja demokraatlikku riiki ning on taas leidmas oma kohta Euroopas.”(--)
“Jah, Eesti tulevik on Euroopas! Kandideerides Euroopa Liitu võib teie riik arvestada Prantsusmaa toetusega ja meie seisukohad on teile teada: Prantsusmaa soovib, et kõiki kandideerivaid Kesk- ja Ida-Euroopa ning Balti riike käsitletaks võrdväärselt EL laienemise protsessis ja et liitumine põhineks Kopenhaagenis EL Nõukogu poolt sätestatud objektiivsetel kriteeriumitel.”(--)
“Täna on teie riik taas täielikult leidmas talle kuuluvat kohta Euroopas. Euroopa Nõukogu, mille eesistujaks oli Eesti maist novembrini 1996, on kinnitanud, et teie riik respekteeris tema poolt liitumise ajal endale võetud tähtsamaid kohustusi, ja teid julgustatakse jätkama juba astutud samme, eriti mis puudutab venekeelse vähemuse integreerimist. Samuti hindame me teie riigi poolt tarvitusele võetud abinõusid, et tihendada koostööd oma naabrite, ja eriti Läänemeremaadega. Ma pean eriti silmas Eesti pingutusi, et jõuda võimalikult kiiresti piir8ilepinguni Venemaaga,” ütles Prantsuse eurominister.
Täna teeb president Meri ettekande Prantsusmaa Välispoliitika Instituudi tööhommikueinel, mille pakub instituudi direktor Thierry de Montbrial ning külastab Pariisi linnavalitsust. Kell 13.45 kohtub Meri Elysée palees Prantsusmaa presidendi Jacques Chiraciga.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid