Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Pariisis Prantsuse euroministri Michel Barnier’ga
13.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri kohtus eile Pariisis Prantsuse euroministri Michel Barnier’ga. Barnier tunnustas Eesti arengut ning kinnitas, et Prantsusmaa hindab kõrgelt Eesti reforme.
Ministri sõnul kuulub Prantsusmaa Euroopa Liidus koos Saksamaaga nende riikide hulka, kes on EL reformimisest kõige enam huvitatud. Praegu pööravad EL liikmesriigid suurimat tähelepanu just siseriikliku julgeoleku küsimustele. Barnier’ sõnul peaks Eesti jälgima tähelepanelikult neid arenguid ja käima selle tööga kaasas, sest pole kahtlust, et Eesti on kiiresti liitumas EL-ga.
“Liitumisel EL-ga peab Prantsusmaa oluliseks objektiivseid kriteeriume, mis käivad ühtmoodi nii Balti riikide kui Poola kohta,” ütles Barnier.
President Meri kinnitas, et Eesti valmisoleku aste on nii kõrge, et liitumisläbirääkimistel probleeme ei teki. Pooled leidsid, et EL ja NATO laienemisprotsessid on erinevad ning tegurid, mis pidurdavad NATO laienemist, ei tohi olla takistuseks EL-s.
President Meri ja minister Barnier arutasid julgeoleku suurendamist Läänemere regioonis ning võimalusi luua tihedad sidemed Balti riikide ja NATO vahel nii, et keegi ei tunneks end ähvardatuna.
Pooled arutasid ka EL rolli üle demokraatlike reformide innustajana, eriti Ida-Euroopas. Barnier rõhutas, et sama motivatsioonifaktor töötab ka Prantsusmaa puhul. Minister tundis huvi ka Eesti vähemusrahvuste olukorra vastu ning arutati võimalusi venekeelse elanikkonna integreerimiseks Eesti kaudu Euroopasse. Esialgsete võimalustena käsitleti siin koostööd muulaste haridusolude edendamisel ning koolide arvutiseerimisel.
Täna hommikul pidas president Meri Prantsuse Rahvusvaheliste Suhete Instituudis täissaalile kõne teemal “Ajaloost ja uue sajandi imperatiividest - Eesti nägemus.” Ettekandele järgnes tihe kahetunnine arutelu Prantsuse välissuhete spetsialistide osavõtul, mis keskendus Eesti ettevalmistusastmele EL-ga ühinemisel ja Eesti suhetele naaberriikidega. Kell 13.45 algas kohtumine president Jacques Chiraciga.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. veebruaril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid