Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President jätkab visiiti Prantsusmaal
14.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri jätkab visiiti Prantsusmaal. Täna hommikul oli president Meri Prantsuse Tööandjate Keskliidu poolt antud tööhommikusöögil, mida juhatas Liidu president Francois-Xavier Orboli.
Kohtumisel viibis üle 30 Prantsuse firma ja organisatsiooni juhtivtöötaja, näiteks suurpankade Banque Nationale de Paris ja Credit Lyonnais, lennufirmade Airbus Internationale ja Aerospatiale, kaitsetööstusfirmade Thomson, MATRA ja Dassault Industries ning masinaehitusfirmade Peugeot ja GEC Ahlstom esindajad. Kohal viibisid ka Prantsuse suurima energeetikafirma Electricite de France (EDF), Prantsusmaa Välisministeeriumi ja advokatuuri esindajad.
President Meri sissejuhatava sõnavõtu järel tutvustas välisministeeriumi asekantsler Priit Kolbre Eesti majanduse olukorda rahvusvaheliste organisatsioonide andmetele tuginedes ning lähemaid selgitusi jagades.
Kolbre andis oma ettekandes ülevaate Eesti väliskaubandusest, kaubanduspartneritest ning koostöövõimalustest Läänemere regioonis, juhtides Prantsuse ärimeeste tähelepanu Eesti turuvõimalustele ja majanduse avatusele. Ettekande järel tundsid Prantsuse ärimehed elavat huvi koostööprojektide vastu õhutranspordi ja energeetika vallas.
Täna kohtub president Meri veel Pariisi Kaubandus-Tööstuskoja presidendi Hubert Flahaut’ ja OECD (Majanduskoostöö ja -arengu organisatsioon) peasekretäri Donald Johnstoniga ning külastab Prantsuse Rahvusraamatukogu.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid